Tip jak si nejlépe umýt vlasy?

Tip jak si nejlépe umýt vlasy?

Vlasy před mytím důkladně pročešeme. Na jemné rozčesání doporučujeme Bio kartáč s kančími štětinami a dvojitou spirálou.

A co je opravdu nejdůležitější před mytím vlasů? Samozřejmě výběr kvalitního šamponu určeného přímo pro vaše vlasy.

Někdo má vlasy normální zdravé, jiný suché, jinému se mastí, další je má poškozené atd. Proto nemůže být jeden šampon pro všechny druhy. Než investujete do správného šamponu pro vaši kvalitu vlasů, nechte si poradit od profesionálů v salonu. Nakonec vám to ušetří zklamání i více peněz, než zkoušení různých druhů šamponů a kondicionérů.

 

Po rozčesání opláchneme vlasy teplou vodou. Na dlaň si naneseme šampon ve velikosti lístkového až vlašského ořechu - podle délky i hustoty vlasů a naneseme na vlasovou pokožku.

Jemnými a krouživými pohyby šampon aplikujeme na celou vlasovou pokožku a za stálého krouživého pohybu necháváme působit. Poté opláchneme vodou a opět naneseme stejné množství šamponu. Toto už je hlavní mytí, při kterém šampon perfektně pění, proto se věnujeme důkladné masáži pokožky hlavy. Proces může trvat i dvě, tři minuty. U Violet šamponu na blond vlasy je doba působení dvě až pět minut.

Následuje dokonalé opláchnutí šamponu. Ten by rozhodně neměl zůstat ve vlasech ani na pokožce hlavy a to ani v minimálním množství. Snažíme se tento proces oplachování šamponu provést opravdu důkladně, protože tak předejdeme různým nežádoucím problémům s pokožkou hlavy, maštěním vlasů, tvorbě lupů atd.

Poté jen prsty a dlaněmi vymačkáme přebytečnou vodu a pokračujeme aplikací kondicionéru nebo masky. Pro zvýšení účinku na vaši kvalitu vlasů doporučujeme kondicionér ze stejné řady jako šampon.

I kvalita vlasů se může v ročním období měnit -  v létě mohou být vlasy sušší, mění se pří stresových situacích, změně medikace apod.

Kondicionér i masku nenanášíme přímo ke kořínkům. Aplikujeme po celé délce vlasů a opět je vhodné vlasy rozčesat Bio kartáčem. Kondicionér necháme působit dvě minuty a masku pět minut.

Protože technologie i ve vlasové kosmetice rychle postoupily, doba působení je krátká a rozhodně se vyplatí ji dodržet. Poté vlasy pečlivě opláchneme vlažnou vodou, zabalíme do turbanu nebo ručníku a necháme vsáknout přebytečnou vodu. Po rozbalení ručníku můžeme jemně vlasy pomačkat. Nikdy vlasy nedrhneme jak prádlo. Na vlasy suché, poškozené, krepaté atd. doporučujeme ještě použít sérum, které je vhodné do vlhkých i suchých vlasů, neoplachující krém nebo neoplachující kondicionér ve spreji.

Výsledky budou pro vás i vaše okolí ohromující.

Tým Aloxxi